Věděli jste, že v Texasu v USA žije téměř 190 000 Čecho-Američanů a asi 12 000 z nich mluví česky s moravským dialektem?

Řekl vám někdo, že u největší texaské dálnice můžete narazit na českou restauraci „Czech Stop“, kde je možné koupit české jídlo, pití a na oblíbené české koláčky můžete čekat ve frontě i dvě hodiny?

Většina z nás tyto informace o státě Texas neměla a nejen proto bylo úterní setkání s jedenácti členným americkým týmem, který tráví tento týden v Zábřehu, něčím velice zajímavým.

 

Dne 13.6. měli v několika hodinách anglického jazyka studenti naší školy možnost vyslechnout si zajímavou prezentaci jedenácti rodilých mluvčích z USA.  Prezentujícími byli studenti Texaské univerzity v San Antoniu. Počáteční ostych a obavy, které zaznívaly od některých studentů, jako například „Já se bojím mluvit.“ „Já nic neřeknu.“ byly následně vystřídány zaujatou a nadšenou komunikací. Nakonec sem byla vždy nucena, všechny obejít a připomenout, že už zvonilo i na další hodinu a „It´s time to say good bye.“

 

Děkujeme paní Pohankové a celému Texas Team za motivaci k dalšímu studiu anglického jazyka!

 

Mgr. Lenka Hošková