V sobotu 14. 1. 2017 se uskutečnil den otevřených dveří pro možné budoucí žáky naší školy. Tento den byl také určen pro zájemce z řad široké veřejnosti, kteří jej mohli využít pro kontrolu svého vozidla s využitím servisního vybavení dílen školy. U hlavního vchodu byla návštěva přivítána. Po lehkém občerstvení u připravených stolů v předsálí kinosálu, kde byla představena škola a zvolený obor. Následovala prohlídky školy, dílen a v případě zájmu i Domova mládeže. Prohlídce se věnovali určení pedagogičtí pracovníci školy. Jednalo se o tento program:

V kinosále školy byla připravena diagnostika vozidel, které se věnovali dva žáci naší školy. Následovala ukázka demontáže motoru a převodovky. Byla zde i možnost projet se na nové učební pomůcce a to elektroskútru. Dále se pokračovalo v prohlídce učeben školy, kde na dvou učebnách probíhala cvičná maturita z jazyka českého a matematiky. V polytechnické učebně školy byl pro zájemce nachystán trenažér svařování, závodní trenažér a ukázky z oblasti elektriky a elektroniky. Nakonec byly připraveny prostory dílen. Zde bylo možno zhlédnout v doprovodu učitelů odborného výcviku měření výkonu na vozidle Škoda Rapid, měření geometrie vozidla, diagnostiku systému klimatizace, diagnostiku systémů vozidel, ale také seřízení světlometů automobilu či měření alternátoru na zkušebně.

Na dvoře před budovou školy byla možnost projet se vozidlem autoškoly, ale také v nové učební pomůcce a to ve Škodě Octavia III RS.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem, co se na uvedené akci podíleli.

 

Pavel Trojan (autor fotografie)