Zůčastnili se :

Nikola Zlochová 3.DP – Nikola (the best student for the 2nd category)

Matěj Reichl     2.AT  – Matěj (the ideal student for the 1st category)

Mgr. Lenka Hošková – pedagogický doprovod (taking part for the fist time)

 

Cíle :

1. Dopravit se na soutěž na SOŠ v Šumperku.

2. Soutěžit, poznávat, obohatit se o nové zkušenosti i překonat trému.

3. Dorazit zpátky  domů.

Realita:

1. Nejlépe začít den adrenalinem. Nastoupit do domluveného spoje se podařilo jen pedagogickému doprovodu. Na první domluvené zastávce nikdo, na druhé opět nikdo. Po násilném zastavení autobusu za druhou zastávkou a vyzbrojena telefonními čísly (štěstí přeje připraveným) sem našla alespoň jednu soutěžící. Stále čekala na domluvený spoj na první zastávce 🙂 . Po šťastném shledání, stále v Zábřehu, jsme zahájily pátrání po Matějovi.

Já – jeho telefon nedostupný, ve škole nebyl. Nikola – sázela na jistotu (facebook!) a měli jsme ho….kde? Matěj je kluk šikovný, již čekal v Šumperku. Jel dřívějším spojem 🙁 . Další úkol, dopravit se za ním, jsme zvládly bravurně. Pomohl nám náš bývalý pedagog Mgr. Jiří Mačák toho času zaměstnaný v SOŠ Šumperk. Nejen že nás všechny v čas dopravil do pořádající školy, ale ještě nám udělal prohlídku hezky vybavené SOŠ Šumperk.

2. Soutěžili jsme!!! A v tolika kolech : listening, use of English, role – play and speaking.

Uf ..uff, to není málo za jedno dopoledne. Největším vítězstvím pro člověka je, když překoná sám sebe. Zúčastnit se a bojovat, chtělo odvahu. Přijít sem a soutěži v oboru, který je pro  všechny soutěžící okrajovým, chtělo obojí.

Pro učitele měla pořádající organizace připravený program v podobně e-novinek z Oxfordu – Oxford nikdy nezklame. Ostatní cíle splněny na 100%.

3. Nemohli jsme opustit Šumperk bez závěrečné návštěvy zdejší nejlepší cukrárny. It was worth it, wasn´t it? I can highly recommend the Ferrero Rocher!! Yummy! And what about you, Matěj and Nikola?  Má cenu se účastnit takové soutěže?

Nikola: „Jelikož jsem na soutěži byla i minulý rok, tak pro mě proběhla podle mého očekávání a já se obešla bez nervozity. Jet tam za to určitě stálo. Jsem ráda, za každou možnost se rozvíjet v mém oblíbeném jazyku – angličtině.“

Matěj: “ Takový soutěžní den je velice vyčerpávající. Ze začátku jsem byl neuvěřitelně nervózní, ale v průběhu dne se to zlepšilo, i když nervozita nezmizela. Soutěž mi dala hodně zkušeností a také přinesla přehled o tématech, která se na takových soutěžích používají. Jestli do budoucna pojedu na nějakou anglickou soutěž, budu mít přehled, co se naučit a co budu potřebovat. Jak už sem říkal, taková soutěž vám přinese hodně zkušeností a možná se seznámíte s některými účastníky.“

Zpátky jsme cestu našli bezpečně a bez problémů. Když začalo pršet, koupili jsme si deštník a víc už nebylo třeba.

Děkuji pořádající organizaci a dvěma soutěžícím. Byli jste báječní.

 

Mgr. Lenka Hošková – pedagogický doprovod