Za osobní účasti předsedy vlády České republiky Bohuslava Sobotky, předsedy Asociace krajů České republiky a hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška a dalších významných představitelů politického života se sešlo v Brně 22 nejlepších mladých řemeslníků České republiky na již sedmém ročníku Přehlídky „ČESKÉ RUČIČKY 2015“.

Dne 17. června 2015 v sále Rotundy historické budovy pavilonu A na brněnském výstavišti byli ocenění nejlepší juniorští mistři svých oborů ročníku 2014/2015. Na tuto významnou akci se sjelo z celé České republiky 445 hostů. Kromě nominovaných laureátů, jejich pedagogů a rodinných příslušníků se galavečera zúčastnili představitelé strategických partnerů Přehlídky – Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstva práce a sociálních věcí, Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva zemědělství, dále pak představitelé zaměstnaneckých svazů, Svazu průmyslu a dopravy České republiky a Hospodářské komory České republiky, představitelé České akademie věd, Římskokatolické církve a vysokých škol. Nechyběli zástupci partnerů a sponzorů 7. ročníku Přehlídky.

Večerem provázela herecká a moderátorská dvojice Ivana Andrlová a Jan Čenský, účinkovaly kapela Midnight Coffee Session, Komediomat herců Romana Blumaiera a Saši Stankova, dětský orchestr Teammus a pěvecký dětský orchestr Kapky a kapičky.

VOŠ a SŠA Zábřeh na této významné akci měla svého laureáta Jakuba Skrotta, nejlepšího Karosáře České republiky, který se svými výsledky umístnil na prvním místě v krajském a celorepublikovém kole odborné soutěže Autoopravář junior 2015 pořádaném v Mladé Boleslavi, městě aut. Současně se žákem získala také toto ocenění škola, která patří mezi odborné automobilní školy v rámci celé ČR dosahující vynikajících výsledků.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10435049455-dobre-rano/315292320020056/video/
http://www.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx?ID=265861&TypeID=2

Fotogalerie