Dne 11.4. 2018 navštívili žáci 2.AT v doprovodu paní učitelky Semanové Technické muzeum v Brně. Po úspěšném zvládnutí cesty vlakem se žáci tramvají přesunuli k muzeu. Zde byla sjednána komentovaná prohlídka výstavy na téma „Od tamtamu k internetu“.

Jelikož se výprava dostavila o něco dříve, bylo jí umožněno zhlédnout stálou expozici. V té se nachází vodní, parní či letecké motory, historická vozidla, výstava zaměřená na optiku a jiné zajímavé exponáty. Jsou zde také vystaveny závodní motocykly československých značek Jawa a ČZ, ale i zahraničních výrobců. Ty tady nejsou vůbec náhodou, jelikož v Brně se na Masarykově okruhu pravidelně koná Gran Prix České republiky. Vedle motocyklů je vystavena kombinéza předního českého motocyklového závodníka Karla Abrahama, účastníka světové série MotoGP, jehož je Velká cena v Brně součástí.

Po důkladném prohlédnutí těchto exponátů se žáci přesunuli k recepci, kde si je vyzvedl příjemný průvodce. Společně se odebrali k již jmenované výstavě. Už při vstupu do této části muzea měli žáci k vidění tamtam afrických kmenů. Následoval vyčerpávající výklad o vývoji sdělovacích prostředků od jednoduchých bubínků až po telefon či telefonní ústředny.

Po výkladu žáci zašli do uličky řemesel a návštěvu muzea ukončili v hudebním koutku, kde si každý mohl vyzkoušet hru na klavír. Výlet byl vydařený, počasí 2.AT přálo a všichni se v doprovodu paní učitelky ve zdraví vrátili do Zábřeha.

 

Leoš Švub,  2.AT