Automobilní škola v Zábřeze se může chlubit nejen svými úspěchy žáků v oblasti odborných dovedností (nejlepší karosář ČR), ale také legendárním vozidlem Maurer Union z roku 1902, které je již od 50. let v majetku školy a péči současných a bývalých žáků, absolventů.

Téměř stovka veteránů na čtyřech či dvou kolech se v sobotu 16. května tohoto roku představila stovce místních i přespolních občanů na Masarykově náměstí v Zábřehu na 13. ročníku výstavy a soutěže historických vozidel do roku výroby 1985. VOŠ a SŠA Zábřeh měla tu čest zahájit tento sraz stařičkých historických vozidel úvodní jízdou vozidlem Maurer Union. Akci pořádal První dámský klub historických vozidel ČR ve spolupráci s Zábřežskou kulturní s.r.o.

Za odborné pomoci pracovníka odborné firmy ROBERT BOSCH Praha, Zdeňka Komárka a žáků druhého ročníku oboru vzdělání Automechanik pod vedením Bc. Leoše Sourala, vedoucího OV připravili na tento významný den školního veterána ke startu, srazu a soutěže historických vozidel. V průběhu celého týdne ladili, opravovali více jak 100leté vozidlo tak, aby jeho start ukázal veřejnosti, že žáci naší školy jsou schopni pod dobrým vedením udržet v provozu tohoto krásného veterána, který je symbolem automobilní školy.

Úvodní jízdou ředitele školy, Vítězslava Martykána a starosty města, Františka Johna byl odstartován dopolední program historických vozidel. Téměř stovka nablýskaných provozuschopných staříků se pak vydalo na připravenou trať závodu, krásnou krajinou okolí Zábřeha.

Úzká spolupráce školy a odborné firmy ROBERT BOSCH Praha, přispívá nejen ke získávání nových, moderních poznatků v oblasti autodiagnostiky, ale také snahy uchovat a udržet staré dobré řemeslo v podobě historického vozidla Maurer Union.
 

Fotogalerie