Dne 14.2.2018 na škole ŠSŠP v Prostějově proběhlo krajské kolo soutěže „Autotronik Junior“. Soutěže se zúčastnilo celkem 6 žáků, kde z naší školy nás reprezentovali tři žáci a to Jakub Čepl, Martin Vepřek a Dominik Zatloukal. Naši žáci poměřili své znalosti a dovednosti se žáky ŠSŠP. Po sečtení všech bodů z jednotlivých úkolů a částí soutěže se Jakub Čepl umístil  na krásném 2. místě, na čtvrtém místě Martin Vepřek a  na místě pátém skončil Dominik Zatloukal. Všem třem žákům patří poděkování za reprezentaci školy! Bohužel postup do celorepublikového finále nám nevyšel, určitě to vyjde příště. Postupuje žák z ŠSŠP.

Soutěž byla rozdělena na 3 části – praktickou, poznávací a test z odborné přednášky. Praktická část obsahovala 4 pracovních úkoly – přezutí a vyvážení kola, test vstřikovačů na zkušebním zařízení, diagnostiku brzdové soustavy s ABS, diagnostiku nabíjecí soustavy na vozidle.

Poznávací část se skládala z 6 úkolů, kde žáci poznávali různé přípravky, nářadí a díly automobilu.

Poslední částí byla odborná přednáška s následným testem, která byla zaměřena na problematiku v oblasti nezávislých topení automobilu.

Po skončení všech částí soutěže byly slavnostně soutěžícím předány ceny, které do soutěže věnovaly VOŠ a SŠA Zábřeh, ŠSŠP a firma Hella Mohelnice.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem uvedeným žákům za výsledek v krajské soutěži. Dále bych chtěl poděkovat všem, kteří se na přípravě žáků podíleli ale i těm co připravovali vlastní soutěž. V neposlední řadě patří také poděkování i firmě Hella Mohelnice, která do soutěže věnovala věcné ceny a upomínkové předměty. Děkujeme.

Pavel Trojan