Dne 23.2.2017 na naší škole proběhlo krajské kolo soutěže „Autotronik Junior“. Soutěže se zúčastnilo celkem 6 žáků, kde z naší školy nás reprezentovali tři žáci a to Jaroslav Diblík, Vít Vrana a David Uhříček. Naši žáci poměřili své znalosti a dovednosti se žáky ŠSŠP Prostějov. Po sečtení všech bodů z jednotlivých úkolů a částí soutěže se David Uhříček umístil  na prvním místě, na druhém místě Vít Vrana a  na místě třetím skončil Jaroslav Diblík. Všem třem žákům patří velká gratulace! David Uhříček si tímto výsledkem zajistil postup do celostátního finále soutěže Autotronik Junior 2017, které je letos pořádáno opět v Mladé Boleslavi stejně jako minulý rok.

Soutěž byla rozdělena na 3 části – praktickou, poznávací a test z odborné přednášky. Praktická část obsahovala 6 pracovních úkolů – přezutí a vyvážení kola, geometrii vozidla, výměnu rozvodového řemene motoru, diagnostiku motoru vozidla, diagnostiku nabíjecí soustavy na vozidle a zkušebním stavu a poslední úkol byl zaměřen na el. měření.

Poznávací část se skládala z 10 úkolů, kde žáci poznávali různé přípravky, nářadí a díly automobilu.

Naprostou novinkou podobně jako u Karosáře Juniora byla poslední část a to odborná přednáška s následným testem, kde soutěžící neznali do poslední chvíle zadání. To byl podstatný rozdíl vůči minulým ročníkům soutěže, kde otázky byly zadávány z jednotného zadání ZZ Mechanik opravář motorových vozidel, na které se žáci mohli připravit.

Po skončení všech částí soutěže byly slavnostně soutěžícím předány diplomy, pamětní listy a v neposlední řadě také ceny, které do soutěže věnovaly VOŠ a SŠA Zábřeh, ŠSŠP Prostějov a firma Hella Mohelnice. Tyto ceny předal zástupce firmy PAS a.s, Zábřeh a rozhodčí soutěže.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem uvedeným žákům za výsledek v krajské soutěži a ,,Dejvovi“ popřát hodně zdaru do celostátního finále v Mladé Boleslavi. Dále bych chtěl poděkovat všem, kteří se na přípravě žáků podíleli ale i těm co připravovali vlastní soutěž. V neposlední řadě patří také poděkování i firmě Hella Mohelnice, která do soutěže věnovala věcné ceny a upomínkové předměty. Děkujeme.