Dne 20. 6. 2023 se žáci 1AA, 1AB, 2EL se svými třídními učiteli zúčastnili sportovní akce – Ramzová – Petříkov. (Mgr. Michal Neuwirth, Mgr. Lenka Hošková, PaedDr. Jana Rýznarová)

„Nastoupili jsme v Zábřehu, do lidmi přeplněného vlaku, takže část naší skupiny stála v chodbičce. Byla to cca hodinka cesty vlakem. Po vystoupení z vlaku jsme se vydali směr Petříkov – „takovou krásnou lesní cestou“.

Po hodince chůze jsme dorazili na bobovou dráhu, kde byla naše první zastávka. Jako první následoval pitný režim – v hospůdce se čepovala dobře vychlazená kofola, takže jsme uhasili žízeň. Po občerstvení se většina z nás vydala na bobovou dráhu – dobře jsme si zajezdili.

Následovala cesta zpět do Ramzové s vidinou oběda. Došli jsme do penzionu, kde byla možnost si objednat jídlo – já bych to spíše popsal jako – „rychlé okno“ – jediná paní, která brala objednávky a pak je šla i chystat, resp. uvařit. Tudíž nějaký ten čas se počkat muselo. Což zas tak nevadilo, protože tento čas někteří z nás věnovali horským minikárám či relaxu na hřišti. Někteří se vrátili i do dětských let – takový kolotoč, to je věc.

Nastal čas jít zpět na nádraží. Vlak přijel přesně, opět přelidněn, ale tentokrát se nám místečko k sezení podařilo najít.

Všechno dobře dopadlo, počasí super a myslím, že se nám všem den vydařil.“

Za třídu 2 EL – Radovan B.

Třídy 1.AA, 1.AB popsaly výlet podobně. 

„Taky bylo plno srandy a děkujeme za organizování výletu.“ Marcel M. 1.AB