Veletrh elektra Ampér v Brně je jedním z nejvýznamnějších veletrhů v České republice zaměřených na elektromobilitu a jeho technologie i s hroumadou elektrických zařízení a strojů na výstavišti. Tento veletrh se koná každoročně na výstavišti v Brně a my jsme se ho mohly zůčastnit v podobě vzdělávacího výletu a přinesl nám návštěvníkům možnost se seznámit s nejnovějšími trendy v oblasti elektroniky a elektromobility a alternativních zdrojů energie.

Mezi hlavními atrakcemi veletrhu byly elektromobily, které byly k dispozici k prohlídce a v některých případech i k testování. My jako návštěvníci jsme mohli vidět nejnovější modely elektromobilů a elektrokol, včetně těch od výrobců jako Tesla, Nissan, BMW, Volkswagen a dalších.

Veletrh naší skupině nabídl také mnoho seminářů a prezentací zaměřených na elektro stroje robotiku a automobilitu. 

Další zajímavou částí veletrhu byla výstava solárních panelů a dalších technologií pro využití obnovitelných zdrojů energie. Návštěvníci mohli vidět nejnovější výrobky od výrobců, kteří se specializují na solární panely a další technologie, které umožňují snížit náklady na energii a přispět k ochraně životního prostředí. Celkově lze říci, že veletrh Elektra na výstavišti Ampér Brno byl velmi zajímavou akcí kdo naší skupinu bylo tak velice zajímavích exponátů a edukativních věcí co jsem se dozvěděli.