To je název soutěže pro žáky středních škol technických oborů s výukou zajišťující získání řidičské oprávnění. Již potřetí se na naší škole sešli chlapci a dívky, aby změřili síly v disciplinách úzce souvisejících s bezpečností dopravy, údržbou vozidla a základními znalostmi, které musí řidič znát. Šlo například o hašení požárů, montáž sněhových řetězů, poznávání kontrolních svítilen moderního auta atd.

Velice zajímavou ukázku poskytlo mobilní pracoviště policie s vážením vozidel, laserovým měřením rychlosti, kamerovým systémem a spoustou dalších technických zařízení.

Soutěž proběhla ve školních dílnách za pomocí mistrů odborného výcviku a žáků druhého ročníku. S organizací vydatně pomohla Policie ČR, Besip, Červený kříž a hasičský záchranný sbor.

Do soutěže se zapojilo sedm tříčlenných družstev z Olomouckého kraje a všichni prokázali vysokou odbornost a zručnost. Protože se ale jednalo o soutěž, vzešlo toto pořadí:

  1. místo: SŠ zemědělská, Osmek, Přerov
  2. místo: SŠT Kouřílkova Přerov
  3. místo: Švehlova SŠ polytechnická Svatoplukova Prostějov

Finanční stránku akce zajistilo KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE OLOMOUCKÉHO kraje, oddělení tisku a prevence, a Krajské oddělení Besip Olomouc, za což děkujeme.

 

Foto na rajčeti:

https://jkel.rajce.idnes.cz/Jezdim_bezpecne19/?utm_source=notification&utm_medium=email&utm_campaign=album-created