V termínu 6. 1. 2020 – 11. 1. 2020 proběhl lyžařský výcvikový kurz v Rakouských Alpách v horském středisku SKI AMADÉ, jehož centrem je městečko Schladming. Programem kurzu je, jak jinak, hlavně lyžování a snowbordování na pohádkových sjezdovkách Rakouska.

Po jednodenním přesunu ze Zábřehu do  550 km vzdálené obce Pruggern a následném ubytování nás čekalo čtyřdenní lyžování, obdivovali jsme Kaibling, Planai, Hochwurtzen a Reiteralm.

Kurzu se zúčastnilo deset žáků naší školy, pět žáků ,,nováčků“ a pět žáků ,,matadorů“, kteří se do střediska vrátili již podruhé. Tito žáci mohli porovnávat. Počasí loňské (kdy nás zavalily přívaly sněhu) a letošní (kdy nás ani jeden den neopustilo slunce).

Hor jsme si užili do sytosti s krásnými výhledy, bez vážného zranění, bez velkého bloudění na obrovském množství sjezdovek, které jsme měli skoro jen pro náš kurz. Vše zalité sluncem po celý den.

Psát, že se nemůžeme dočkat lyžařského výcvikového kurzu 2021, je asi celkem zbytečné.

Skol 🙂

Michal Neuwirth, učitel tělesné výchovy na VOŠ a SŠA Zábřeh 

Postřehy a hodnocení žáků

Lyžák byl skvělý. Nic mi na něm nescházelo. Ano možná trochu víc toho jídla, ale tak dalo se s tím žít…prostě žádná tragédie.

Líbilo všechno (počasí, společnost, volnost na sjezdovkách, zrekonstruovaná chata,…), ale hlavně mám tolik zážitků, že na to nezapomenu. Doufám, že příští rok pojedu znovu.

Na lyžařském výcviku byly krásné slunečné dny. Každým dnem jsem se těšil na lyžování s mojí partou. Prožíval jsem každou sekundu pobytu na Pruggern, každý smích, legraci i lyžovačku na různých kopcích.

Měl jsem obrovskou radost z kopců, kde byla jenom modrá, protože tady jsem se to nebál rozpálit na plné pecky, zde na Hauser Kaiblingu jsem se cítil šťasten, že si moc dobře zalyžuji.

Velké díky panu učiteli za trpělivost, že jsem byl pomalý, musel jsem se ptát i vícekrát, kam a kudy jedeme. I tak jsem si užil a těším se na další lyžařský výcvik.

Paní kuchařka se snažila vařit pro všechny hladové krky, každý den i noc, i přesto její jídlo bylo nezapomenutelně dobré.