Je úterý 23. 5. 2023 ráno 6:39 a třída 2EL usedá do vlaku směr PRAHA. Naším cílem bylo propojit užitečné se zábavným a to se nám určitě podařilo – propojení ekonomie a základů společenských věd.

Žáci si perfektně prostudovali místa, kterými jsme chtěli jít – děkujeme tímto Marušce Poláškové, která vytvořila podrobnou mapku a navigátorem a její pravou rukou se stal Daniel Mlynář.

Trasa vedla přes Václavské náměstí, směr k soše Franze Kafky – 42 pohyblivých pater jedenáctimetrové sochy vytváří tvář známého českého spisovatele Franze Kafky. Tato 39 tun vážící busta od umělce Davida Černého stojí od listopadu 2014 u nového obchodního centra Quadrio, přímo nad stanicí metra Národní.

Toto místo se pro mnohé stalo úžasným – takové krmení holubů – no úplná senzace.

Čekala nás i další místa – Petřín – někteří po svých a zbytek lanovkou, kde se nám podařilo navštívit „Zrcadlové bludiště“ – opět atrakce plná smíchu.

Zde nás tak trochu zaskočil déšť, ale nejsme z cukru, takže i toto se zvládlo.  Kluci se perfektně ujali svého spolužáka Vasyla, který totiž do Prahy vyrazil v nazouvácích a přes ty kaluže to nebylo ono…tomu se říká – přátelství!!!

Další zastavení – Karlův most, Lennonova zeď, Prašná brána, Obecní dům,  Pražský hrad, Katedrála sv. Víta, ČNB….a samozřejmě to nejpodstatnější……Palladium. Vzhledem k tomu, že jsme byli pořád v pohybu, velmi všem vyhladovělo, takže všichni se rozutekli do míst, kde mohli uspokojit své chuťové pohárky a co nesmí chybět? Přesně tak, šlo se „šopovat“.

Tečkou byla jízda metrem a hurá na hlavní nádraží…..nástup do vlaku 17:15, každý zcela znaven okamžitě obsadil volné místo….i přes únavu všichni probírali, co jsme viděli, zažili….

Kroků bylo opravdu dost – cca 20 000 což je asi 13 km…..a byla radost v 19:21 vystoupit a spěchat domů – sprcha, večeře…..

Tímto chci třídě 2EL poděkovat, byla to fajn akce i pro mě, konečně jsem měla možnost své svěřence poznat i jinak než na půdě školy a už se domlouváme, co podnikneme zase příště…

PaedDr. Jana Rýznarová