Dne 9. 3. 2022 jsme se s našimi žáky třídy 4.AT zúčastnili krajského kola soutěže Autotronik Junior 2022, které proběhlo v areálu dílen Švehlovy střední školy polytechnické v Prostějově . Naši žáci se utkali se žáky tamní školy při plnění úkolů poznávací a praktické části. Jednotlivé úkoly byly zaměřeny na diagnostiku systémů motoru a zdrojové soustavy automobilu a po odborné stránce odpovídaly náročnosti tohoto studijního oboru.

Soutěž probíhala v přátelském duchu a byla rozhodčími spravedlivě vedena. Všichni soutěžící při ní předvedli výborný výkon a zároveň získali spoustu dalších cenných zkušeností a dovedností.

Za naši školu soutěžili tito žáci :

Tomáš Voska, umístil se na 1. místě s celkovým ziskem 165 bodů

Jan Hackenberger, umístil se na 2. místě s celkovým ziskem 159 bodů

Ondřej Kebis,umístil se na 5. místě s celkovým ziskem 147 bodů

3. místo patřilo žákovi Jakub Huber z domácí ŠSŠP Prostějov se ziskem 154 bodů.

Do celostátního kola soutěže v Mladé Boleslavi postupuje z těchto soutěžících jen vítěz, a to náš žák Tomáš Voska, který v ní bude reprezentovat Olomoucký kraj.

Jménem naší školy blahopřeji a děkuji za účast všem soutěžícím regionálního kola soutěže Autotronik Junior 2022 a postupujícímu Tomáši Voskovi přeji hodně zdaru v celostátním kole v Mladé Boleslavi, příjemné zážitky a získání dalších cenných zkušeností a dovedností ve svém oboru.

V Zábřeze 11.3. 2022                                                        

Martin Polách, UOV