Pohled očima žáků na akci „Setkání s mistry řídítek.“

Dne 17.1. 2019 naši školu VOŠ a SPŠ automobilní v Zábřehu navštívila česká elita motorcyklových závodů Karel Abrahám, závodící v MotoGP a Ondřej Ježek, účastník seriálu WorldSBK, vytrvalostních  závodů EWC.

O technické znalosti se s námi podělil Michal Kněžínek, elektrotechnik a datarecordér pro team Mercury racing. Celou akci moderoval Jiří Dočekal. Tito pánové se postarali o velice zábavné i informativní dopoledne.

Nejprve byli žáci zábřežské automobilní školy seznámeni s jednotlivými díly závodních strojů, s alchymií okolo nastavení mašiny ale i samotným průběhem závodního víkendu a momentkami „za oponou“. Dále Michal Kněžínek na prezentaci ukázal, s jakým množstvím informací musí pracovat, aby mohl správně nastavit kontrolu trakce. Jeho práci ovlivňuje jak samotné mechanické nastavení motocyklu, kvůli kterému musí dokonale spolupracovat s technikem teamu, tak výpisy všemožných informací, které sbírá elektronická jednotka motorky. Poté Karel Abrahám díky videoprojekci dovolil zúčastněným nahlédnout do zákulisí závodního víkendu, chystání depa a samotného transportu na trať. Společně s Ondrou Ježkem probrali jejich závodní kariéry a zkušenosti s jednotlivými motorkami a teamy. Následovaly otázky publika a jako rozloučení byly rozdány podpisové karty. Závěrem se žáci mohli kochat dovezeným závodním náčiním obou jezdců nebo také získat fotografie s jejich idoly.

Jaroslav Stojar, 2.AT

 

Akce se mi velice líbila. Jsem rád, že se zde na naší škole takové akce odehrávají.

Velice si vážím toho, že jsem se mohl setkat s takto talentovanými lidmi.

Podle mě byla akce velice podařená a doufám, že podobných akcí bude v budoucnu více.

Jan Korytář, 2.AT

 

jarekstojar ondrabike kájabike 8 7 6 5 1