Dne 25.11.2023 se někteří žáci 4. AT zúčastnili národního finále soutěže DAF Mechanik roku 2023, které se uskutečnilo na Slovensku. Místo konání –  Zvolen, v areálu společnosti STABO, s. r. o., dealera společnosti DAF Trucks. Tato prestižní událost přivedla dohromady 10 nejlepších mechaniků z Česka a Slovenska, kteří se utkali ve zručnosti, ve schopnostech a znalostech  v oblasti nákladních vozidel.

Soutěž nabídla účastníkům 10 stanovišť s různými úkoly, na jejichž řešení měli mechanici pouhých 30 minut. Tyto úkoly zahrnovaly širokou škálu mechanických, elektrických a diagnostických výzev, což kladlo na účastníky vysoké nároky a testovalo jejich dovednosti na maximum. Každé stanoviště bylo pečlivě navrženo tak, aby se co nejvíce přibližovalo reálným situacím, s nimiž je možné se  setkat při opravě a údržbě nákladních vozidel.

Skupina žáků 4. AT na této akci vystupovala v roli rozhodčích. Kluci hlídali čas, dělali si poznámky a sledovali, zda se účastníci dokáží úspěšně vypořádat se zadanými úkoly. Jejich účast na této prestižní akci byla nejen skvělou příležitostí k rozvoji odborných znalostí a dovedností, které souvisejí s automobilovým průmyslem, ale také možností vyzkoušet si práci v týmu.

Poděkování za tuto jedinečnou příležitost, která byla poskytnuta škole a jejím žákům, patří panu Jaromíru Martincovi, šéfredaktoru časopisu AutoEXPERT.

Lukáš Drozd, 4. AT