vidět

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O projektu Vidět a být viděn
Denně na našich silnicích umírají lidé. Každoročně zasáhnou dopravní nehody do osudů tisíců rodin, zemřou stovky lidí, další tisíce jsou zraněny. Řada těchto tragédií je přitom zbytečná. Nemuselo k nim dojít, stačila leckdy maličkost.
Každý z nás může udělat něco pro to, aby k těmto tragédiím nedocházelo. Je to v zájmu nás všech. Každoročně desítky lidí zemřou jen proto, že je nikdo neviděl. Řidič pak často musí žít s tím, že, ač neměl šanci, někoho zranil nebo zabil, a chodec si nese následky do konce života. Řidiči by proto měli dbát na to, aby při jízdě dobře viděli, ale současně neoslňovali své okolí. Chodci by se pak měli dělat vše proto, aby je řidiči za všech podmínek dobře a včas viděli, a mohli tak včas reagovat.
Právě s tímto cílem také vznikla dopravně-bezpečnostní akce „Vidět a být viděn“. Ta se zaměřuje nejen na řidiče, ale i na chodce a všechny ostatní účastníky silničního provozu. Vidět a být viděn přináší nejenom důležité informace a potřebnou osvětu, ale také praktické rady, jak si správně seřídit světlomety, včetně možnosti jejich bezplatné kontroly.
Olomoucký kraj – přehled servisů:

Autocentr Servis TDG, s.r.o., Hranice III, Velká 84 (733 260 260)

Pavel Slezák, Lutín, Třebčín 253 (608 403 000)

Autoservis Pavel Dušek, Uničov, Na Nivách 287 (608 776 886)

VOŠ a SŠ automobilní Zábřeh, Zábřeh, U Dráhy 6 (733 196 120)