17. micekčervna 2016 se v Zábřehu odehrál již pátý ročník tenisového turnaje pro žáky a pedagogické pracovníky základních a středních škol Olomouckého kraje. Pořadatelsky se na akci podílely dvě zábřežské školy – Vyšší odborná škola a Střední škola automobilní Zábřeh a Střední škola sociální péče a služeb. Sponzorským darem přispělo i město Zábřeh na Moravě, které je tradičním partnerem této akce.

Sportovní klání slavnostně zahájil starosta města RNDr. Mgr. František John, Ph.D. Doprovázela ho vedoucí Odboru školství, kultury a tělovýchovy RNDr. Blanka Sedlačíková, Ph.D. Úvodní slovo připojili i představitelé pořádajících škol, Ing. Vítězslav Martykán a RNDr. Jiří Matějíček.

Do soutěže se přihlásilo 10 párů smíšené čtyřhry. Účastníci byli rozděleni do dvou skupin, podle umístění v žebříčku se pak hrál tenisový pavouk. Turnaj opakovaně vyhrála Eva Tomajková z olomouckého gymnázia, která tvořila dvojici s Jaroslavem Hykelem ze Střední zemědělské školy Olomouc. Na druhém místě se umístili Jitka Hozíková a Jiří Neuwirth z pořadatelských škol. Letos byla vyhlášena dvě třetí místa. Jedno z nich vybojovali Ivana Polednová a Jiří Hrabal z olomouckého Gymnázia Hejčín a PU Olomouc. To druhé obsadila dvojice Zdenka Pazderová ze ZŠ Melantrichova Prostějov a Zdeněk Jetelina ze SŠ polytechnické Prostějov. Souběžně s kláním učitelů probíhal také turnaj mezi žáky zábřežských základních a středních škol.

Akce byla pozitivně hodnocena pořadateli, soutěžícími i přihlížejícími diváky. Všichni účastníci byli spokojeni a již se těší na příští ročník, který jistě bude neméně vydařený.

Poděkování za uspořádání turnaje patří především městu Zábřeh a pořadatelským školám. Děkujeme také všem účastníkům za vynikající sportovní výkony, obdivuhodné nasazení a přátelskou atmosféru. Věříme, že příští ročník bude podobně úspěšný.

Mgr. J. Hozíková

Zabreh tenis 161Zabreh tenis 162Zabreh tenis 163Zabreh tenis 164Zabreh tenis 165Zabreh tenis 166