Domov mládeže při VOŠ a SŠA Zábřeh, U Dráhy 6

Domov mládeže je součástí školy, poskytuje žákům, žákyním střední školy, studentům a studentkám vyšší odborné školy ubytování a výchovně vzdělávací činnost navazující na výchovně vzdělávací programy školy.

Kontakty:

Domov mládeže  588 881 539, 733 110 880
Vedoucí vychovatel  588 881 538, 778 461 353

Důležité dokumenty ke stažení:

Přihláška na DM
pdf

Pokyny a BOZP pro ubytované
pdf

Vnitřní řád DM
pdf

Školní vzdělávací program pro Domov mládeže
pdf

Režim týdne DM
pdf

Pokyny k užívání elektrických spotřebičů
pdf

Pravidla pro WIFI na DM
pdf

Návod k zjištění MAC
pdf

TISKOPIS Registrace WIFI na DM
pdf

Podrobnější informace k ubytování:

Celková ubytovací kapacita Domova mládeže je 128 lůžek v třípodlažní budově. Pokoje jsou 2 a 3 lůžkové, sociální zařízení a sprchy jsou umístěny na každém podlaží samostatně. Dívky jsou ubytovány na odděleném patře. Základní vybavení ložnice pro každého žáka je válenda s úložným prostorem, pracovní místo u stolu, poličky a uzamykatelná skříň na osobní věci a šaty.

Ubytovaní žáci a studenti jsou rozděleni do výchovných skupin dle typu vzdělávání, ročníku nebo věku. Ubytovaní mají k dispozici společenské místnosti s televizí, knihovnu s učebnou, posilovnu. V budově se nacházejí místnosti pro výchovně vzdělávací činnost a spontánní individuální i skupinové aktivity. K dispozici jsou stoly na stolní tenis a fotbal. K zapůjčení je i další sportovní vybavení. Pro potřeby DM jsou vymezeny hodiny ve školní tělocvičně. Ubytovaní mohou využívat venkovní sportoviště školy a mají k dispozici ve společném prostoru výchovné skupiny mikrovlnné trouby, rychlovarné konvice a lednice.

Domov mládeže je také technicky vybaven pro používání vlastních PC s možností připojení k internetu bezdrátově (Wi-Fi). Ubytovaní mohou využívat připojení bezplatně při dodržení stanovených podmínek.

Domov mládeže spadá do II. kategorie a cena ubytování je stanovena v souladu s předpisy ve výši 900,- Kč na měsíc.

Ubytovaní v DM mají možnost stravování. Buď ve formě celodenního stravování, to zahrnuje snídani, přesnídávku, oběd, svačinu a večeří, nebo samostatného obědu. Jídla pro výdejnu stravy zajišťuje externí dodavatel (kuchyně školního zařízení ve městě).

V současnosti je cena celodenního stravování 137,- Kč a cena samostatného obědu je 37,- Kč.

Fotografie:

Zájmová činnost – florbal:

každou středu  v tělocvičně od 17.30 hod.  – 20.30 hod.