Ve čtvrtek 23. září 2021 se naše škola, konkrétně třída 3. AA, zúčastnila atletického závodu o Pohár starosty města. Akce byla zahájena proslovem starosty města, které se podílelo na spolufinancování nového moderního atletického stánku, následovaly projevy zasloužilých atletických funkcionářů a úvodní část byla zakončena státní hymnou.

Poté odstartovala sportovní část akce, která byla pro nás jako pro diváky mnohem zajímavější a zábavnější. Počasí bylo skvělé, jak pro závodníky, tak pro diváky. Slunečno a teplo. Všichni si užívali slavnostní atmosféru závodu.

Závod byl rozdělen do tří kategorií po šesti disciplínách. Naši šikovní atletičtí reprezentanti VOŠ a SŠA Zábřeh se utkali o pohár se sportovci ze SŠSP a S Zábřeh a z Gymnázia Zábřeh.

Reprezentanti během celého závodu podávali skvělé výsledky, které v konečném součtu zajistily VOŠ a SŠA Zábřeh vítězství o 18 bodů před Gymnáziem Zábřeh a o 74 bodů před SŠSP a S Zábřeh. Nutné je zvláště ocenit Vendulu Vlasákovou a Terezu Vaníčkovou, které absolvovaly všechny disciplíny! Díky těmto výsledkům připadl putovní Pohár starosty města Zábřeha pro rok 2021 naší škole. Gratulujeme!!!

Štafeta 4 x 200 m

2. místo ve složení: Vlasáková Vendula, Vaníčková Tereza, Sekanina Jakub, Háp Matěj, v čase 2:03,17 s

Celá akce se dá považovat za velmi vydařenou. Bylo zjevné, že spokojenost panovala na straně diváků, závodníků i funkcionářů. Všichni se budeme těšit na další sportovní klání ať už jako diváci, nebo jako aktivní sportovci.