Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Počátky této záslužné akce můžeme hledat již v roce 1992, kdy se Český svaz ochránců přírody přidal k celostátní iniciativě Clean up the World! Každý rok se do akce zapojilo kolem 18 tisíc dobrovolníků.

V roce 2014 se konal první ročník úklidové akce pod názvem Ukliďme Česko! Obě akce se o dva roky později spojily a přilákaly 86 tisíc dobrovolníků, kteří posbírali přes 1 600 tun odpadů. V loňském roce se zapojilo již kolem 135 tisíc dobrovolníků a 86 tisíc dětí, kteří odklidili 2 113 tun odpadů. Do úklidových akcí se zapojují lidé ze všech koutů České republiky. Uklízejí školáci, politici, úředníci, skauti, vysokoškoláci, důchodci… Prostě všichni.

I naše škola se již poněkolikáté zapojila. Ve spolupráci s městem Zábřeh, které dodalo potřebné pomůcky, jsme uklidili okolí areálu PASu, koryto blízkého potoka a ulici U Dráhy. Děkujeme zúčastněným třídám 1AA a 1AB za jejich čas, pomoc a nadšení při úklidu. Heslem celé akce je Kdo uklízel, neznečistí. Přidáte se také?