Jmenuji se Miroslav Drozd, vystudoval jsem automobilní průmyslovku v Zábřeze v roce 2001 obor Diagnostika silničních motorových vozidel. Následně jsem nastoupil na Vyšší odbornou školu v Zábřeze stejného oboru,  kterou jsem ukončil v lednu 2004 absolutoriem.

Po studiu jsem nastoupil jako automechanik ve firmě Hyundai Olomouc, asi po roce jsem přestoupil na prodejce náhradních dílů a částečně přijímacího technika, kterého jsme vykonával taky asi rok. Poté jsem přešel jako automechanik do firmy Auto Hegr ve Šternberku, kde jsem působil 2 roky. Následně jsem odešel do Prahy ke společnosti IBS Expert jako Researcher Automotive, která se zabývala sběrem dat, oceňováním vozidel a softwarem na oceňování vozidel. Ale jelikož se mi stýskalo po mechanické  práci, tak jsem se vrátil domů a nastoupil opět jako automechanik a diagnostik do jednoho malého autoservisu. Po zhruba třech letech jsem si otevřel autoservis, kde působím dodnes jako majitel, mechanik, diagnostik, přijímací technik, prodejce ND, uklízečka aj.

Škola mě do profesního života připravila velice dobře. Naučila po mě teoretické stránce vše co je potřeba k vykonávání všech výše uvedených pozic. Všichni učitelé a mistři, kteří mě připravovali do života, jsou profesionálové zapálení do své profese i oboru, který vyučují. Škola byla vždy vybavena nejmodernějšími učebními pomůckami, na kterých jsme se připravovali. Už během studií, ale hlavně v zaměstnání nebo při ucházení se o zaměstnání byla veliká výhoda být studentem nebo absolventem automobilní školy v Zábřeze. V podstatě všichni se shodli na tom, že absolventi Zábřežské automobilky jsou nejlépe připraveni do odborných profesí v automobilovém průmyslu. A já se snažil a snažím neudělat všem učitelům a mistrům ostudu.

 

Miroslav Drozd, DiS